logo RMM
English     Deutschland
zámek Mikulov _ otevřeno+vstupné
Horní synagoga v Mikulově _ otevřeno+vstupné
Archeopark Pavlov _ otevřeno+vstupné
Pamatník bratří Mrštíků - Diváky _ otevřeno+vstupné
edukace - mateřské školy

novinka

Po stopách malé hraběnky

expozice Galerie Dietrichsteinů

Tento program je určen pro děti od 4 do 6 let. Z Vídně do Mikulova přijela kněžna Marie Anna s rodinou. Zlobila ji ale její malá dcerka Marie Terezie, která po zámku rozházela hračky a nechtělo se jí je uklízet. Pomohou jí děti nají všechny hračky?

50 min • 40 Kč • kapacita max 15 dětí

září-listopad, duben-červen

objednání programu a více informací na edukace@rmm.cz

novinka

Dračí princezna

Východní terasa, bez nutnosti ochrany úst

Tento program je určen pro děti ve věku 3-6 let. Děti se formou pohádky seznámí s jednou z místních pověstí. Budou se pohádky aktivně účastnit a pokusí se vymyslet, jak by mohla pohádka skončit. Také se dozví o tom, kdo dodnes žije ve Svatém kopečku...

40 min • 40 Kč • kapacita max. 30 dětí

září-listopad (dle počasí), duben-červen

objednání programu a více informací na edukace@rmm.cz

novinka

Hravý zámek

expozice Touha a důstojnost

Tento program je určen pro předškoláky ve věku 5-6 let. Děti budou rozděleni do skupinek. Na zámku pro ně bude připraveno několik úkolů, které budou muset vždy jeden ze skupinky zvládnout. Zažijí muzeum všemi smysly. Program má za cíl posílit v dětech především spolupráci, ukázat jim nová místa, přiblížit život a zájmy Marie Kristýny, která bude dětem průvodkyní. Ta byla vášnivou sběratelkou, a tak si i děti vytvoří svou vlastní sbírku.

50 min • 40 Kč • kapacita max. 30 dětí

září-listopad, duben–červen

objednání programu a více informací na edukace@rmm.cz

Staň se Římanem

expozice Římané a Germáni v kraji pod Pálavou

Tento program je určen pro předškoláky ve věku 5-6 let. Děti se přenesou v době o 2 000 let zpět a stanou se z nich římští legionáři, kteří zde začnou budovat tábor, Hradisko u Mušova. Postaví opevnění, vyrobí si zbroj, a nakonec absolvují vojenský výcvik.

75 min • 40 Kč • kapacita max. 30 dětí

září-listopad, duben–červen

objednání programu a více informací na edukace@rmm.cz

obecné informace

Cena
Cena je uvedena vždy u daného programu. Pedagogický doprovod má program zdarma. Poplatek uhradíte v hotovosti na místě před zahájením programu. Zrušit objednaný program je možné nejméně jeden pracovní den předem, jinak účtujeme storno poplatek ve výši 500 Kč.

Zájmové skupiny
Edukační programy nejsou určeny pouze pro školy, přivítáme i členy zájmových kroužků, účastníky táborů apod.

Příprava na program
Neočekáváme od žáků žádné vstupní znalosti. Cíle programů je naučit žáky něco nového a budovat u nich kladný vztah k historii a kultuře, ne je zkoušet. Doporučujeme, aby sebou žáci měli co nejméně věci. Mobilní telefony, jídlo, pití, atd je možno uschovat do uzamykatelných skříněk u pokladen.

Role pedagoga
Za žáky nesete odpovědnost i v průběhu programu, lektor zodpovídá výhradně za kvalitu a obsah programu. Do náplně programu prosím nezasahujte, pokud se předem nedomluvíte s lektorem (v některých případech Vás lektor může poprosit o spolupráci, není potřeba žádná příprava, jen ochota). Pokud budete aktivně sledovat práci jednotlivců či skupin, bude to vítáno.

Fotografie
Během programu mohou být pořizovány fotografie žáků, které poté poslouží propagaci edukačních programů na internetu.

Zpětná vazba
Po skončení programu budeme vděční za Vaše hodnocení – můžete nám ho říci, napsat do návštěvní knihy nebo poslat emailem.