logo RMM
English     Deutschland
zámek Mikulov _ otevřeno+vstupné
Horní synagoga v Mikulově _ otevřeno+vstupné
Archeopark Pavlov _ otevřeno+vstupné
Pamatník bratří Mrštíků - Diváky _ otevřeno+vstupné
letní programy

Hravý zámek

Program je určen pro rodiče s dětmi. Poznají zámek a muzeum všemi smysly. Program má za cíl posílit v dětech především spolupráci, ukázat jim nová místa, přiblížit život a zájmy Marie Kristýny. Ta byla vášnivou sběratelkou, a tak si i děti vytvoří svou vlastní sbírku.

Vhodné pro děti ve věku 4-6 let

50 min • 150 Kč dospělí, 60 Kč dítě, 300 Kč rodina • kapacita max. 6 rodin

červenec, srpen

pondělí–pátek v 11:00

Doporučujeme rezervaci programu, rezervace a více informací na pokladna@rmm.cz nebo +420 519 309 014, +420 777 061 230

Staň se šlechticem

Kněžna Karolína Maxmiliána přivítá děti na svém zámku v Mikulově a ujme se průvodcovské role. Je hrdá na svou rodinnou historii. Ukáže dětem co všechno bylo potřeba k tomu, aby se z obyčejného člověka stal šlechtic. Dětem bude ukládat různé zkoušky, pokud je všechny úspěšně splní, bude to důkaz toho, že i ony mají nárok na to, být povýšeny do šlechtického stavu. Program zaujme i dospělé návštěvníky. Nejen proto, že děti budou potřebovat pomoc s plněním některých úkolů, ale také proto, že zjistí, jaké to vlastně bylo, být šlechticem, starat se o své panství a poddané.

Vhodné pro děti ve věku 7–12 let

70 min • 180 Kč dospělí, 90 Kč dítě, 400 Kč rodina • kapacita max. 8 dětí + rodiče

červenec, srpen

pondělí–pátek ve 12:30

doporučujeme rezervaci programu, rezervace a více informací na pokladna@rmm.cz nebo +420 519 309 014, +420 777 061 230

Informace k letním programům

Cena za letní rodinné programy je vždy uvedena na webu u daného programu. Doporučujeme program rezervovat na výše uvedených kontaktech a uhradit na pokladně. Také je vhodné přicházet s předstihem, alespoň 15 minut. Vzhledem k malým návštěvníkům doporučujeme před samotným programem návštěvu WC (na nádvoří vedle pokladen). Kočárky a jiné pomůcky pro děti (odrážedla, atd.), je možno po domluvě na pokladně uschovat.

Programy jsou koncipovány především s ohledem na věk dětí. Rodiče jsou vítanými pomocníky při plnění úkolů. Budeme rádi, když si tuto netradiční prohlídku užijete společně se svými dětmi.

Pracovní listy pro veřejnost

V expozicích Římané a Germáni v kraji pod Pálavou a Trasa Historie jsou pro veřejnost k dispozici Pracovní listy, které vás s danou expozicí seznámí hravou formou. Na konci bude na děti čekat odměna. Desky a tužky prosíme navrátit. Pracovní list vám zůstane.